Skip to main content

Çalışmalarımız

Bilgisayar ekranı üzerinde kep çizimi

Eğitim

1953 yılından bugüne sağır okullarında kendi dillerinde eğitim alamayan sağır bireylerin eğitimde yaşadıkları fırsat eşitsizliklerini kaldırmak için Türk İşaret Dili desteği ile sağır bireylere eğitimler veriyoruz.

Kollarını ve bacaklarını yanlara doğru açmış insan figürü

Erişilebilirlik

Anlatan Eller olarak dijital dünya için oluşturduğunuz videolara Türk İşaret Dili tercümesi ve alt yazı ekliyoruz. Online veya yüz yüze olarak gerçekleştirdiğiniz etkinlikler için simultane Türk İşaret Dili çeviri hizmeti veriyoruz.

Tokalaşan iki ayrı el

İş Dünyası

Anlatan Eller olarak işiten ve sağır bireyler arasında iletişim köprüsü görevi görüyor, Türk İşaret Dili eğitimleri düzenliyoruz. Düzenlediğimiz bu eğitimler ile sağır istihdamına katkı sunuyoruz.

Bilgisayar ekranı üzerinde kep çizimi

Kadın

Anlatan Eller olarak Türk İşaret Dili eğitimlerimiz ile sağır kadın istihdamına katkı sunuyoruz. Sağır kadınları eğitmen eğitimi programımıza dahil ederek Anlatan Eller bünyesinde eğitmen olmaları için çalışıyoruz.

Yerde elleri üzerinde durmuş çocuk figürü

Çocuk

Çubuk Kraker’in Yolculuğu ile kendisi veya aile bireyleri sağır çocuklarla işiten çocukları bir araya getiriyor ve çocukların farkılıklarını kucaklaması, hayallerini keşfetmesi ve yetkinliklerini fark etmesi için alanlar yaratıyoruz.

Kedi’nin Anlattıkları

Kedi’nin Anlattıkları, kendisi ya da aile üyeleri sağır olan ve işiten çocukların farklılıklarını kucaklaması ve aradaki iletişimi desteklemesi için tasarlanmış bir işaret dili projesidir.