Skip to main content

Ekibimiz

Pelin Baykan

Kurucu

Merhaba ben Pelin. Anlatan Eller sosyal girişiminin kurucusu, sessiz matematiğin öğretmeniyim. Sağırlarla iletişim kurabilmek için bireysel bir istekle işaret dilini öğrenmeye başladım. Eğitimde fırsat eşitsizliğini fark ettiğimde ise çok sevdiğim alanımla, aşık olduğum bu dili birleştirmeye karar verdim ve Anlatan Eller’e başladım. İki elimle matematik anlatmak için çıktığım bu yolda şimdi binlerce el var yanımda. İyi ki Anlatan Eller’im!

Hülya Geyik

Eğitmen

Betül Öztürk

Eğitmen

Davut Çiftçi

Eğitim Koordinatörü

Gül Sarı

Gönüllü

Serap Kavas

Gönüllü

Rıdvan Yıldırım

Gönüllü

Pınar Süleymangil

Gönüllü

Merhaba, ben Pınar. Hayatımı zenginleştiren ve anlam katan sağır kültürüne ve işaret diline hayranım. Bu güzel dünya için Anlatan Eller’le birlikte çalışmaktan hem ellerim, hem kalbim çok mutlu.

Enes Furkan Özçelik

Gönüllü

Merhaba ben Enes. İnsanların yüzlerindeki gülümsemeye sebep olmak beni mutlu ediyor. Anlatan Eller’in bunu yaparken iletişime ve insanlar arası eşitliğe önem vermesi beni kendine bağlıyor.

Cemre Filinte

Gönüllü

Selam ben Cemre! İşaret dili öğrenmek için çıktığım bu yolda Anlatan Eller’i tanıdım ve burada ellerimle neler başarabileceğimi gördüm. Her gün yeni bir şey keşfetmek, öğrenmek ve birbirinden güzel insanlar tanıyıp hayatıma katmak, onları anlayabilmek çok güzel bir duygu. İyi ki buradayım, iyi ki elim bu güzelliklere değiyor.

Elif Ünlü

Gönüllü

Ben Elif. Ellerimle konuştuklarımı anlatırken, bunlar daha önemli şeylere tercüman olmalı diye öğrendiğim ve bu dünyada çok güzel dostluklar kurduğum ayrıca çok mutlu da olduğum bir dünyam var benim. İyi ki Anlatan Eller!

Selcen Özgen

Gönüllü

Merhaba ben Selcen, konuşmayı çok seviyorum. İnsanlarla iletişim kurarken bir engelim olsun istemiyorum. Bu yüzden işaret dili öğreniyorum. Anlatan Eller’de anlatmak istediklerimi sesimle değil ellerimle anlatmayı çok seviyorum!

Simge Uçar

Gönüllü

Selamlar ben Simge. Öğrenme merakımı her an arttıran sağır kültürünü ve işaret dilini çok seviyorum. Bu yolda Anlatan Eller ile birlikte olmak ve Çubuk Kraker’in Yolculuğu ile çocukların gülümsemesine ortak olmak, bana masmavi bir gökyüzüne bakma hissi veriyor.

Arda Çetin

Gönüllü

Nazmiye Enöktem

Gönüllü

Yelda Özsoy

Gönüllü

Merhabalar ben Yelda. Bir sağırla karşılaştığımda bana sorduğu soruya cevap verememekle başladı işaret dili yolculuğum. Engelsiz bir iletişim için işaret dilini öğrendim ve işaret dilini çok seviyorum. Bu yolculuğumda benim en büyük kazancım Anlatan Eller oldu. Anlatan Eller’de olmak ve projelerinde yer almak mutluluk ve gurur verici.

Yeliz Özsoy

Gönüllü