Skip to main content

Faydalanıcılardan Anlatan Eller

Rıdvan Yıldırım

“Merhaba! Anlatan Eller’in kurs paylaşımını gördüm, kursa katıldım. Pelin öğretmen ile tanıştım. Matematiği işaret dili ile öğretti. Çok faydası var. Başarılı oldum, olmaya da devam edeceğim.”

Ömer Ceylan

“Merhaba sevgili arkadaşlar, İlkokul 5. sınıfa kadar Matematik çok basitti. Ortaokul ve lisede matematiği anlayamadım. Facebook’ta kurs paylaşımını gördüm. İşaretlerini çok beğendim ve katıldım. Derslere geldim, bilmediğimi sordum ve hep cevap aldım. Bu yüzden çok mutluyum. Derste başarılı olduk, sınavda da başarılı olacağız. Herkese çok teşekkür ederim.”

Hüseyin Karakuş

“Merhaba sevgili arkadaşlar, eskiden bunun gibi çok kursa katıldım. Çok eksikler gördüm. Konu tekrarı yapılmadı, anlattılar konuları ama hiç anlamadık. Facebook’ta Anlatan Eller ve Şişli Belediyesi kurs paylaşımını gördüm. Başvurdum ve derslere geldim. Pelin derslerde sabırla tekrar tekrar, hep fazlasını anlattı. EKPSS’ye benzeyen ödevler verdi. Ödevleri yapıp geri verdik. Sınav gibi kontrol etti, anlattı. Ellerine sağlık, teşekkür ederim.”

Hakan Salik

“Merhaba sevgili arkadaşlar, önceden okul içerisinde problemler yaşadım. Öğretmenin işaretleri çok yavaştı, sertti. Ders çalışamadım, bu yüzden matematiği hiç anlamadım. Hep bunun gibi problemler yaşadım. Pelin öğretmeni de aynı eski öğretmenim gibi sandım. Yine de EKPSS kursuna katılım görmek istedim. Fakat işaretleri çok güzeldi. Derlere geldim, anlamadığım bir şey olduğunda hep sordum. Tekrar tekrar anlattı. Yüzünü hiç asmadı, hep gülerek tekrar anlattı. Bu yüzden çok sevdim. Kalbi çok güzel. İyi ki varsın Pelin!”

Hülya Geyik

“Merhaba! Okuldayken matematiği hiç sevmiyordum. Çarpma, bölme gibi basit konular yeter diye düşünüyordum. Anlatan Eller’in matematik kursu paylaşımını gördüm. Matematiği hiç sevmiyordum ama başvurdum. Derslere gelmeye başladıktan sonra çok faydası olduğunu gördüm. Şimdi, Denklem, Üslü Sayılar gibi pek çok konuyu öğrendim. Bu yüzden çok mutluyum, Anlatan Eller’e çok teşekkür ederim.”

Cemal Serdar Usta

“Merhaba, eskiden okuldayken Matematiği sadece dört işlemden ibaret sanıyordum. Kolay sanıyordum. Facebook’ta Şişli Belediyesi paylaşımını gördüm. Şişli Belediyesi’ndeydi fakat yine de başvurdum ve kabul edildim. Hâlâ matematiği basit sanıyordum. Derslere gelmeye başladıkça çok farklı olduğunu gördüm. Çok şaşırdım. Derslerden çok memnun kaldım. Çok mutlu oldum. Sağır topluma destek verdiğiniz için teşekkürler. Başarılı olacağımıza inanıyorum. Teşekkürler.”

Betül Öztürk

“Merhaba! Ben okuldayken hiç Matematik öğrenemedim. Hiç öğrenemiyordum ve matematikten nefret ediyordum. Anlatan Eller’in duyurusunu gördüm ve başvurdum. Şimdi matematiği çok iyi öğrendim ve çok faydası var. Şimdi matematiği çok seviyorum. çok teşekkür ederim. Daha da başarılı olacağıma inanıyorum.”

“Merhaba hepimize! Yepyeni bir kültürle tanışmamı sağlayan; duyan ve duymayanların daha çok bir araya gelip paylaşacağı atölyeler için bana ilham olan Anlatan Eller’e teşekkürlerimle.

Sema Alevcan – Anlatan Eller TİD Öğrencisi

“Bende mutlu oldum ben işitme engelliyim bizi işaret dili destekleyen dolaylı çok teşekkür ediyorum.” (Ben işitme engelliyim, işaret dili ile bize destek olduğun için çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldum.)

E. P. – Youtube Ders Videosu İzleyicisi

“Merhaba Pelin Hanım iyi akşamlar ben işitme engelliyim. İşitme engelli olduğumu çok zor yaşandım. Eskiden ilköğretim ve lisede hep öğretmenleri işaret dili zayıf olduk. Matematik hiç öğrenmedim. Öğretmenleri işaret dili zayıf olduğu da bilmiyorlar. Maaş alıyorlarmış. Günah. İşitme engelliler hep beraber kurtulmak istiyoruz. Hep işitme engelliler başarılar olmak istiyorum. Matematik öğrenmek istiyorum önemli. 2 yıllık üniversiteden mezun oldum. Bilgisayar programcılığı bölümünden okudum. KPSS ve EKPSS ye girmiştim. Puan kötü oldum. Rabbim sabırım. İşitme engelli olduğumu sorun da yaşıyorum çok zor. Matematik öğreneydim. Çok teşekkür ederim Allah razı olsun sana.” (Merhaba Pelin Hanım, iyi akşamlar. Ben işitme engelliyim. İşitme engelli olduğum için çok zorluk yaşadım. Eskiden ilkokul ve lisede öğretmenlerim işaret dili konusunda zayıf kalmıştı. Bu yüzden matematiği hiç öğrenemedim. Öğretmenlerin işaret dili konusunda zayıf olunduğu da bilinmiyor. Bir de maaş alıyorlarmış, günahtır. İşitme engelliler olarak bu zorluklardan kurtulmak istiyoruz. İşitme engellilerin başarılı olmasını istiyorum. Matematik öğrenmek istiyorum. 2 yıllık üniversiteden mezun oldum. Bilgisayar Programcılığı bölümü okudum. KPSS ve EKPSS’ye girdim ama puanlarım kötüydü. Allah’ım sabır versin. İşitme engelli olduğum için sorunlar yaşıyorum. Matematik öğreniyorum, senden Allah razı olsun çok teşekkür ederim.)

H. H. – Youtube Ders Videosu İzleyicisi

“Biz için sayfa açıldın. Çok teşekkürler emeğine nasıl ödeyebilirim? Ben için matematik önemli olduğu biliyorum bazen bilmediğim birçok konu var. Yakında çalışmaya başlayacağım. Siz sayesinde öğreneceğim. Birde sadece aklıma geldi birbirini türkçe üniversite mezun olmuş olan varsa biz öğret olur mu? Bazen sağır tam türkçe bilinmiyor. Bende biraz bazen oluyor bazen anlamadığım birçok şey var. Türkçe eklersen sevinirim hem matematik hem türkçe öğretmenizi istiyorum. istediğim şeyler çok mu yazdım?” (Bizim için sayfa açtın. Çok teşekkür ederim, emeğinin karşılığını nasıl öderim? Benim için matematik çok önemli, biliyorum. Bilmediğim çok konu var. Yakında çalışmaya başlayacağım. Sizin sayenizde öğreneceğim. Aklıma geldi, üniversite mezunu Türkçe öğretecek biri olur mu? Sağırlar tam türkçe bilmiyor. Ben de bazen anlıyorum, bazen anlamıyorum. Türkçe eklersen çok sevinirim. Hem matematik hem türkçe öğretmeni istiyorum. Çok mu şey istedim?)

M.G. – Youtube Ders Videosu İzleyicisi

“Anlatan Eller benim için hem sıcacık bir ev oldu, hem de birbirinden tatlı arkadaşlar edinmemi sağladı. Temeli hissiyata ve sevgiye dayanan bu dili Anlatan Eller’de öğrendiğim için çok mutluyum.”

Yağmur Tanık – Anlatan Eller TİD Öğrencisi

“Anlatan Eller, mahallemdeki komşularımla işaret dili ile konuşabilir olduğum, öğreten, tanıştıran ve güzelleştiren bir çatı oldu. Teşekkür ederim.”

Ayşegül Kılıç –  Anlatan Eller TİD Öğrencisi

“Eğitim sayesinde insan değişir, gelişir ve daha bilgili olur. Kısa sürede, hayata dair bize çok fayda sağladı. Dersler oldukça verimliydi. 3 farklı öğretmen modeli tanımak, daha da zevkli kıldı derlerimizi. Emeğinize sağlık. Sizi seviyorum.”

Tuğba Turunç –  Anlatan Eller TİD Öğrencisi

“Benim için çok güzeldi hatta bittiği için üzüldüm bike. Keşke sizinle daha çok dersimiz olsaydı hepimiz benim için bir yabancı değil, bir abla bir arkadaş gibi oldunuz. Ve çok güzel şeyler öğrendik, çok iyi çalıştık birlikte. Herkese çok teşekkür ederim.”

Özge Akgül – Anlatan Eller TİD Öğrencisi

Çok sistemsel bir şekilde ve tekrarlı bol pratikli bir eğitimleri var. Sağırlar ile ders ve pratik imkanı sunan bir yer. Eğitimlerde Whatsapp grubu açılarak kısa ders tekrar videoları paylaşımları da yapılıyor. Her öğrenciyle tek tek ilgilenilip hataların düzeltilmesi sağlanıyor. Dersler çok keyifli neşeli bir şekilde ilerliyor. Ayrıca Anlatan Eller’de sağır olmayan Pelin Hanım da işaret dilini çok iyi ve akıcı bilen biri olarak derslere katılıp sağır hocamıza sormayı bir türlü işaretle beceremediğimiz zor anlamsal gramer konularında bizi teşvik edecek şekilde yönlendirerek iletişim aksaklığı olmamasını sağlıyor.”

Anlatan Eller TİD Öğrencisi

“Yaşım gereği artık girdiğim ortamlarda genellikle “abla” sıfatını alıyorum. Bu duruma hâlâ alışmaya çalışıyorum. 🙂 

Benden yaşça küçük kişilerin en az bir alanda sıkı tecrübelerinin olması beni hakikaten çok mutlu ediyor. Ve tabi ki onların tecrübelerinden faydalanmak, hayranlığımı arttırıyor. 

Anlatan Eller’de de benzer bir güzelliğe şahit oldum. Yaşları benden küçük olmasına rağmen, benim neredeyse hiç bilgi sahibi olmadığım bir alanda; Türk İşaret Dili konusunda köklü bilgileri olan öğretmenler tanıdım. Onlar, özverili ve yaptığı işe saygı duyan seçkin bireylerdi. Dolayısıyla öğrettikleri her şey, çok değerliydi. Hâlâ da öyle… Onları sevdim. 🙂

Öğretmeyi ve öğrenmeyi sevenleri kim sevmez ki? Öğrettiğiniz her yeni işaret için ayrı ayrı teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.”

Cemile Melek Şirin – Anlatan Eller TİD Öğrencisi

“Benim için Anlatan Eller, bu ülkedeki iyiliği ayakta tutmaya çabalayan güzel insanlardan bazıları demek. O güzel insanlarla çok eğlendik, pek çok şey öğrendik… İnsan olmak iletişmekse eğer, bunun en zarif yollarından birini bizlerle paylaştıkları için Anlatan Eller’e çok teşekkürler.”

Esra Pulcu – Anlatan Eller TİD Öğrencisi

“Kesinlikle işaret dilinde çok önemli olan yönlendirmeler ve mimikler için en doğru şekilde öğreten eksikliklerimizi ve hatalarımızı düzelten eğitim sistemi gördüm. Daha çok eğitim ve atölyeden haberdar olmak istiyorum. :)”

Anlatan Eller TİD Öğrencisi

“ Türk İşaret Dili’ni sağır öğretmen eşliğinde daha akıcı konuşmayı, doğru mimik kullanmayı öğrendiğim faydalı bir eğitimdi. Emegi geçen herkese sonsuz teşekkür ederim.”

Anlatan Eller TİD Öğrencisi

“Merhaba” diyerek içeri girdiğim en güzel mekan.”

Anlatan Eller TİD Öğrencisi